تخم مرغ در رژیم غذایی مناسب

امروزه بسیاری از افراد رژیم خود را مشاهده می کنند. صرف نظر از اینکه فرد به کدام سبک زندگی پایبند است ، دیر یا زود باید به آرامی به یک رژیم غذایی سالم روی آورد ، در غیر این صورت با بیماری های جدی مرتبط با معده و کل بدن روبرو خواهد شد. اصول یک سبک زندگی سالم باید در زندگی هر فرد احترام به خود حاکم باشد ، که زندگی او را به سمت پیشرفت تدریجی سوق می دهد. این را متخصصان تغذیه و جامعه شناسان می گویند.

به لطف تغذیه مناسب ، تغییرات مثبتی در بدن انسان رخ می دهد ، حتی در برخی موارد بسیار قابل توجه است. به دلیل دریافت مواد مغذی به بدن ، ظاهر و حالت داخلی فرد چندین بار بهبود می یابد ، به همین دلیل زندگی وی فراتر از شناخت تغییر شکل می دهد. بسیاری از کاربران اینترنت که به تغذیه سالم تبحر دارند ، علاقه جدی به تخم مرغ دارند. باید فهمید که آیا تخم مرغ در غذا اصلاً مورد نیاز است و چه نقشی در آن دارد.

تخم مرغ برای تغذیه مناسب

تخم مرغ ها برای چه رژیم غذایی هستند؟

از زمان بسیار قدیم ، مردم اعتیاد به غذا به تخم مرغ را تجربه کرده اند ، زیرا این محصول غذایی حاوی مقدار زیادی مواد مغذی مفید است. آنها به فرد کمک می کنند تا برای همیشه از شر انواع بیماری های مرتبط با دستگاه گوارش خلاص شود. علاوه بر این ، تخم مرغ حاوی طیف وسیعی از ویتامین ها است. این مورد برای همه افرادی که به سادگی سلامتی خود را کنترل می کنند و حتی ورزش نمی کنند لازم است.

در مورد ارزش غذایی تخم مرغ ، این مقدار بسیار بالا است ، زیرا شامل عناصر زیر است:

  • تخم مرغ حاوی 12٪ پروتئین است که طبق استانداردهای مدرن بسیار زیاد است.
  • در مورد چربی ها ، 12٪ آنها نیز وجود دارد.
  • هرکسی کربوهیدرات ها را کنترل می کند تا درصد چربی بدن خود را تنظیم کند. تخم مرغ حاوی مقدار کم سابقه ای کربوهیدرات ، یعنی 0. 67٪ است.
  • مواد معدنی موجود در این محصول 1٪ است که طبق گفته های بسیاری از متخصصان تغذیه مشهور ، یک شاخص عالی است.

به طور خلاصه در مورد ویتامین های اساسی موجود در تخم مرغ

تخم مرغ بیشترین مقدار ویتامین های مختلف را دارد که تقریباً همه کسانی را که طرفدار تغذیه سالم هستند ، جذب خواهد کرد. ویتامین A حاوی 0. 45 میلی گرم است. ویتامین B6 به نسبت 0. 14 گرم است. ویتامین های معروف E و D به میزان 1 گرم در تخم مرغ وجود دارد تخم مرغ همچنین حاوی ریبوفلاوین ، کولین و حتی بیوتین است. این ویتامین ها که در بین بدنسازان و ورزشکاران بسیار شناخته شده اند ، در تخم مرغ ها به میزان نسبتاً کمی وجود دارند ، اما وجود آنها باید اعتماد به نفس را در انسان ایجاد کند.

بهترین مقدار تخم مرغ برای خوردن در طی رژیم یا فعالیت های ورزشی کدام است؟

امروزه تخم مرغ یکی از محبوب ترین غذاها برای افرادی است که بدنبال لاغری ، عضله سازی و به سادگی بهبود سلامتی خود هستند. بسیاری از مربیان تناسب اندام و همچنین متخصصان تغذیه توصیه می کنند که در وعده ناهار تخم مرغ آب پز بخورند تا در آینده مشکلی در هضم غذا نداشته باشید. درصورتی که فردی در یک زمان مشخص یا در اثر جراحت بهبود یابد یا توده عضلانی شما افزایش یابد ، می توانید تا 20 قطعه بخورید. اما باید مراقب زرده ها باشید! تخم مرغ برای طرفداران تغذیه سالم و افرادی که می خواهند بدن رویاهای خود را بسازند بسیار مناسب است.

منابع معتبر ادعا می کنند که زرده موجود در تخم مرغ از 6 ماهگی به کودک داده می شود ، اما باید با مصرف نسبی زرده شروع شود. بنابراین ، می توان نتیجه گرفت که به لطف تخم مرغ ، شما می توانید بدن خود را برای بزرگسالان و کودکان در یک حالت طبیعی حفظ کنید.

نکته اصلی این است که بیش از حد با تخم مرغ استفاده نکنید ، زیرا به دلیل بیش از حد آنها ، تعدادی احساس ناخوشایند و همچنین افزایش کلسترول ایجاد می شود. شایان ذکر است افرادی که رژیم بسیار سختی دارند و تقریباً همه چربی ها و کربوهیدرات ها را حذف می کنند ، باید زرده را حذف کنند. در هر صورت ، زرده می تواند حداقل به طور غیر مستقیم بر شاخص گلیسمی و همچنین سطح انسولین تأثیر بگذارد ، که هنگام آماده شدن برای یک مسابقه ، به عنوان مثال ، برای بدنسازان حرفه ای ، بد است. در صورتی که فرد چنین محدودیتی نداشته باشد ، زرده را می توان با پروتئین خورده ، از آن نه تنها کالری ، بلکه مواد مفید نیز برداشت.

تخم مرغ سالم ، بلدرچین یا مرغ کدام یک است؟

این افسانه وجود دارد که تخم مرغ بلدرچین از تخم مرغ سالم تر است. متأسفانه برای نویسندگان این افسانه ، با تعدادی از تحقیقات دانشمندان معتبر این موضوع رو رد شده است. نکته اساسی اینکه بلدرچین و تخم مرغ عملاً همان چیزها هستند. اگر جدول پروتئین ها ، چربی ها و کربوهیدرات ها را باز کنید ، مقادیر بلدرچین و تخم مرغ با خطاهای کوچک تقریباً یکسان خواهد بود. این بدان معناست که شما می توانید هر دو را بخورید بدون اینکه ترس از بهم زدن رژیم خود داشته باشید.